Naloga je težja, kot se zdi. Najprej sem na kup znosil vse škatle s fotografijami, ki jih je kar nekaj. Nato sem se odločil, da bom začel s papirnatimi fotografijami. Diapozitivi še pridejo.
Prvi problem, ki se je pojavil je bilo organiziranje po tematiki. Veliko fotografij na katerih so bile razne pokrajine, znamenitosti itd. sem poskušal urediti v skupino Izleti. In tako naprej z fotografijami ene, pa druge, in tretje veje družine. Potem so tukaj fotografije z ljudmi ali dogodki, ki mi niso znani...
Novo jutro, nov dan. Spet sem se znašel pred kupom fotografij in se odločil, da jih bom začasno pospravil v papirnate kuverte narejene iz A4 listov. Poimenoval sem jih po neki temi, pod katero bi lahko uvrstil določeno skupino fotografij in jih pospravil v škatlo.
Sedaj pa moram arhiv urediti po sledečem postopku:
1. Najti način za ravnanje fotografij - nekateri priporočajo uporabo likalnika oziroma tople vode in sušenje na steklu.
2. Časovna določitev in prepoznavanje oseb
3. Skeniranje fotografij
4. Organizacija po albumih in lepljenje.
Pomembno pri lepljenju fotografij je, da so lepilni trakovi posebej namenjeni arhiviranju fotografij, saj v nasprotnem primeru poškodujejo emulzijo fotografije in povzročijo nepopravljivo škodo. Tudi albumi ne smejo biti iz kakršnegakoli materiala. Morajo biti posebaj PAT (Photographic Archiving Testing) testirani, saj lahko v nasprotnem primeru spuščajo pline oziroma sprožajo kemične reakcije, ki fotografijam škodujejo.
Projekt arhiviranja fotografij še zdaleč ni končan, saj je to dolgotrajen proces, vendar pa upam, da mi bo danes (2. dan) uspelo arhivirati fotografije vsaj po škatlah. Potem pa naprej.
Ni komentarjev:
Objavite komentar